Loomaarst Tiina Toomet vastab - Hea Lugu

Tagasi uudiste juurde

Loomaarst Tiina Toomet vastab

Loomaarst Tiina Toomet vastab

Saksa lambakoer jäi kevadel auto alla, luumurrud käpas. Pandi metallplaat. Kui kuu aega oli koer põdenud hirmsa valu käes, hakkas minu kui peremehe peale urisema, kui sidet vahetasin. Kahe kuu möödudes võeti plaat ära, koer paranes kiiresti, aga urisemine on jätkunud tänase päevani, kord vähem, kord rohkem. Olen karanud talle ka viimases hädas ise kallale ja pannud maksma end kui peremeest, aga ei paista see ka aitavat.

Üksi loom ei tohi põdeda hirmsa valu käes. Selle vastu on valuvaigistid. Valu muudab kurjaks nii inimese kui looma. Kasutage feromoone, vältige esialgu urisemist esilekutsuvaid tegevusi (käppade katsumine) ja hankige abi koerte käitumisprobleemidega tegelevalt loomaarstilt või mõnelt kogenud koeratreenerilt.

Kas on võimalik, et minu kuldsel retriiveril on tekkinud "hot spot" talvel. Suvel oleme küll tähelepanelikud selle suhtes, aga et talvel tekiks, seda ei oleks osanud oodata. Kuna tal on varem olnud see, siis olen peaaegu kindel, et tegemist on justnimelt selle haigusega. Kas see on üldse aastaaegadest tingitud?

See on võimalik, ehkki on enamasti sooja ja niiske aastaaja probleem. See ei ole iseseisev haigus, vaid haiguse sümptom. Vaata ka siit lähemalt.  

Kohe 2-aastaseks saav taksikoer on kevadeks juba terve aasta igapäevaselt oma iget ja huult käpaga pidevalt kraapinud ning sügab aegajalt on igemed kihvade pealt katki. Siiani pole üheltki loomaarstilt küsides targemaks saanud. Viljandis võeti proov ning mingi bakteriga tegu pole. Näris suvel ka lakkamatult kive, sõi kaltsiumi vitamiini. Millega võib tegu olla ja mis selle vastu teha? Ah jaa, rohkem hakkab sügama kui erutub  mängides jne.

Kui isegi loomakliinikus koera ülevaatuse käigus ei suudetud haiguse põhjust tuvastada, siis ilma patsienti nägemata ei tahaks ma küll netitohtrit mängima hakata. Kas probleemiks võiks olla hambad/igemed või hoopis suuümbruse nahk? Esimesel juhul soovitaks konsulteerida hambahaigustega tegelevate loomaarstidega (dr. Kääramees Tartus ja dr. Siibak Tallinnas), teisel juhul võiks abiks olla dermatoloog dr. Belova Tallinnas.

 

Loe edasi siit

Tagasi uudiste juurde