Keda usaldada? Kuidas tehnoloogia meid ühendas ja miks see võib meid uuesti lahutada - Hea Lugu

Tagasi

Keda usaldada? Kuidas tehnoloogia meid ühendas ja  miks see võib meid uuesti lahutada

Keda usaldada? Kuidas tehnoloogia meid ühendas ja miks see võib meid uuesti lahutada

Rachel Botsman
Formaat 170 × 240 mm, 296 lk, PK
Saadavus: 10

19.95 € Kogus:


Kui me ei usu enam inimesi, kes meid juhivad, keda siis üldse usaldada?

Valitsused, ärisektor, pangad ja meedia – mitte kunagi varem ei ole institutsioonide usaldusväärsus olnud nii madal kui praegu. Siiski ei ela me usaldamatuse ajastul, kaugel sellest.

Maailmakuulsa usalduseuurija Rachel Botsmani arvates on kätte jõudnud üks inimkonna ajaloo suuremaid sotsiaalseid murranguid, mis mõjutab meid kõiki. Selles uues maailmakorras on inimesed kaotanud usu institutsioonidesse ja juhtidesse, kuid samas üürivad oma kodu võõrastele välja, vahetavad digivaluutasid või usaldavad tarkvararoboteid. Elame nn hajutatud usalduse ajastul. Seda paradigma muutust dikteerib uuenduslik tehnoloogia, mis kirjutab ümber senise liiga inimkeskse suhtlemise reegleid. Kui tahame sellest radikaalsest muutusest kasu lõigata, peame peensusteni mõistma, kuidas digitaalajastul usaldust luuakse, juhitakse, kaotatakse ja taastatakse.

Oma raamatus, mis on esimene seda uut maailmakorda kirjeldav teos, pakub autor välja täpse kaardi sellel senitundmatul territooriumil orienteerumiseks ja seletab, mis inimkonda ees ootab.

 

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!