Rajame uue maasikapeenra - Hea Lugu

Tagasi uudiste juurde

Rajame uue maasikapeenra

Rajame uue maasikapeenra

 

Maasikaid ei või kogu aeg ühel ja samal kohal kasvatada. Nagu muudki kultuurid, vajab ka maasikamaa viljavaheldust. Muidu hakkavad mulda kogunenud taimekahjustajad maasikataimede arengut pärssima, samuti kurnab üks kultuur pikalt ühel kohal kasvades ühekülgselt mulda. Lisaks eritavad taimed juurte kaudu mulda oma ainevahetusjääke, mis samuti takistab kasvu.

Mullal, kus maasikat pole varem kasvatatud, edeneb ta kõige paremini. Aias tuleb aga paratamatult minna lõpuks tagasi kohta, kus maasikas on juba olnud. Mida pikem on vahe, seda parem. Kasutuses olnud maasikamaal kasvatage vahepeal 4–6 aastat midagi muud: kaunvilju ja muid köögivilju (v.a ristõielised), üheaastaseid heintaimi, teravilja, sinepit.

Maasika külvikorda ei sobi aga kultuurid, millel on maasikaga ühesugused haigused ja kahjurid: kartul, kurk, tomat, peet, ristik jm. Kui maad on vähe, kasvatage neid ebasobivaid kultuure külvikorras vahetult pärast maasikat.

Söödi või mitmeaastase heinapõllu järel võib mullas olla rohkesti naksurlasi (traatusse), kes kahjustavad eelkõige noori istutatud taimi.

Loe edasi siit

Tagasi uudiste juurde