Joel Haahtela Prima Vistal - Hea Lugu

Tagasi uudiste juurde

Joel Haahtela Prima Vistal

Joel Haahtela Prima Vistal

Haahtela on kirjanik, kelle kohta on öeldud, et soome kirjanduses ei olegi õieti nišši, mille alla ta mahuks. Haahtela ise usub enda sõnul "seletamatusse, et asjade taga on midagi mitmekesiselt kaunist, teisiti öeldes müstilist."

Psühhiaatrist kirjaniku minimalistlikud romaanid koosnevad elegantsetest impressionistlikest piltidest, mis viivad lugeja müsteeriumiteni. Müsteeriumi või mõistatuse lahendus on üks pikk kulgemine ning sõltub tihti sellest, milliseid mälestusi romaani tegelased tahavad või suudavad endale seoses oma minevikuga lubada.

Haahtela on praeguseks avaldanud kaheksa romaani ning on pälvinud mitmesuguseid preemiaid. Eelmisel aastal ilmus eesti keeles romaan „Liblikakoguja“ (Kirjastus Hea Lugu, 2012, tõlkinud Hille Lagerspetz). Peeter Helme kirjutab oma arvustuses (EE 8/2012) „Liblikakoguja“ kohta et „täpselt ja hoolikalt mõõdetud tempoga arenev lugu kogub hoogu, pinget ning tekitab lugejas tükk aega üha uusi küsimusi – vastuseid andmata – , et jõuda lõpus siiski selguseni, mis nii klaarib tõrjutud ja varjatud mälestustest tulvil peategelase mõistuse kui toob hingerahu ka lugeja südamesse“.

 

Loe edasi siit


Tagasi uudiste juurde